Warsztaty szycia gorsetu dla poczatkującychZapraszamy na krótki kurs szycia gorsetu dla początkujących (krawiectwo damskie) – 3 spotkania. Zapraszamy osoby dorosłe i w wieku licealnym. (Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.)
Uwaga – będziemy szyć gorset uproszczony, do noszenia"na wierzchu", nie historyczny i nie bieliźniany.

Zapisy pod adresem mailowym:
latajacewarsztaty@gmail.com - w tytule wiadomości prosimy napisać „szycie gorsetu”.
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. 
Zapewniamy narzędzia, gotowe wykroje, klejonkę i fiszbiny. Uczestniczki/cy przynoszą własne tkaniny i in. (lista poniżej).

Kiedy: od 3.04 do 24.04.2014, czwartki, godz. 17-20 (3 spotkania).
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła nr 257a, II p.
Opłaty:
50zł, płatne na pierwszych zajęciach.
W razie rezygnacji z kursu, opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Anna Łobocka (p. niżej).

Warsztaty przeznaczone są dla początkujących, które/rzy chcą się nauczyć podstaw szycia, dla osób, które chcą mieć w swej szafie ten element garderoby oraz dla tych, które/rzy w przyszłości zamierzają szyć gorsety historyczne czy teatralne.
Każda uczestniczka/uczestnik uszyje z własnej tkaniny jeden gorset do wyboru z trzech modeli:  (1) gorset wieczorowy sznurowany lub gorset codzienny, na zamek błyskawiczny, noszony do bluzki: (2) o kroju klasycznym lub (3) z baskinką. Uwaga – szyjemy gorset w wersji uproszczonej, nie historyczny i nie bieliźniany.

Podczas warsztatów uczestniczki/cy:
- skroją i podkleją gorset,
- wszyją fiszbiny,
- uszyją gorset z podszewką,
- naszyją elementy ozdobne – dla chętnych.

LISTA RZECZY DO PRZYNIESIENIA PRZEZ UCZESTNICZKI/KÓW NA PIERWSZE ZAJĘCIA:
- tkanina o szerokości 150cm lub 140cm i długości: na gorset z baskinką 100cm, na klasyczny 80cm.

Polecamy np. grubsze żakardy, grube satyno-tafty, grubsze satyny bawełniane, tkaniny zasłonowe, grubsze tkaniny ozdobne. Mogą to być tkaniny z odzysku, np. zasłony. W jednym gorsecie można połączyć kilka tkanin.
Tkanina nie może być zbyt cienka ani elastyczna. Prosimy też nie wybierać  sztucznej skóry na pierwszy gorset, ze względu na stopień trudności.

- podszewka – taka sama ilość, jak tkaniny,
- nici do maszyny w odpowiednim kolorze.

NA DRUGIE ZAJĘCIA:
- dla osób, które będą chciały zapięcie na zamek: zamek błyskawiczny – jego parametry ustalimy na pierwszym spotkaniu z każda uczestniczką indywidualnie,
- dla osób, które będą chciały ozdobić gorset – elementy ozdobne (pasmanteria, koraliki itp.)

Anna Łobocka jest wykwalifikowaną krawcową. Zajmuje się szyciem na miarę sukien ślubnych i wieczorowych. Od 2005 roku prowadzi w Lublinie własny zakład „Ann Deco”.  (www. anndeco.pl). Uczy szycia na kursach. W 1988 roku ukończyła Technikum Odzieżowe w Lublinie na ul. Spokojnej.