Warsztaty Świętojańskie. Lalki na miłość
Latające Warsztaty Rękodzieła serdecznie zapraszają na Warsztaty Świętojańskie. Lalki na miłość. Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży licealnej. Nie wymagamy umiejętności ani doświadczenia. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.

Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „warsztaty świętojańskie”.
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. 
Zapewniamy niektóre narzędzia i materiały, pozostałe należy przynieść ze sobą (lista niżej).

Informacje:
Kiedy:  18.VI.2015, (czwartek) godz. 17-20, 1 spotkanie.
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.
Opłata:
30zł od osoby za całość.
Płatne na zajęciach. W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Lilia Potonia.
Organizacja: Latające Warsztaty Rękodzieła.


Oto kolejne z serii warsztatów słowiańskich rękodzieł, prowadzonych przez Lilię Potonię. Po magicznych motankach i symbolice baśni przychodzi czas na obrzędy i lalki świętojańskie.

Noc Świętojańska, czyli starosłowiańska, pogańska Noc Kupały (Kupalnocka, Sobótka) – obchodzona podczas letniego przesilenia Słońca, święto miłości, płodności, słońca i księżyca. Wspaniała okazja, aby za pomocą odpowiednich zabiegów zapewnić sobie atrakcyjność i liczne korzyści towarzyskie. I tutaj proponujemy warsztaty, na których przybliżymy Wam owe zabiegi.

Porozmawiamy o tradycjach, symbolach i obrzędach świętojańskich (kupałowych) i stworzymy kilka talizmanów, na przykład Kupawę - lalkę jednej nocy oraz lalkę-parę, nawiązującą do miłosnych wątków tego święta. Zastosujemy proste sposoby wykonania, łatwe także dla początkujących.


Lista materiałów do przyniesienia na zajęcia – wszystkie mogą być z odzysku:
- kawałki różnych tkanin (najlepiej naturalnych),
- włóczki, motki,
- pasmanteria.


Lilia Potonia – warsztaty tradycyjnych słowiańskich rękodzieł magicznych (lalki motanki, talizmany). Psycholożka. Artetarapeutka z zamilowania i z zawodu. Koordynuje i prowadzi warsztaty z różnymi grupami (dzieci, dorośli, także emeryci). Aktualnie skupia się na bajkoterapii i technikach plastycznych. Jest doktorantką na UMCS.

Więcej informacji: latajacewarsztaty@gmail.com