Słowiańska wiosna – warsztaty robienia magicznych lalek i figurek słowiańskichLatające Warsztaty Rękodzieła serdecznie zapraszają na Słowiańską wiosnę – warsztaty robienia magicznych lalek i figurek słowiańskich. Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży licealnej. Nie wymagamy umiejętności ani doświadczenia. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „warsztaty wiosenne”.
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. 
Zapewniamy niektóre narzędzia i materiały, pozostałe należy przynieść ze sobą (lista niżej).

Informacje:
Kiedy:  2.III-13.IV.2016, (środy) godz. 17-20, 6 spotkań.
UWAGA!!! – 23.IV (Wielka Środa) nie ma warsztatów.
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.
Opłata:
50zł od osoby za całość.
Płatne na pierwszych zajęciach. W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Lilia Potonia.
Organizacja: Latające Warsztaty Rękodzieła.


Na wiosnę proponujemy kolejne warsztaty kolejnych motanek (okazuje się, że jest nieskończona liczba różnych typów motanek;). Tym razem skupimy się na lalkach pomocnych w spełnianiu marzeń i w rozpoczynaniu zmian! Zapraszamy na kolejne z serii warsztatów słowiańskich rękodzieł, prowadzonych przez Lilię Potonię.

Na warsztatach zajmiemy się tradycyjnymi, słowiańskimi obrzędami, które wiążą się z symboliką nowego początku i zmiany.
Będziemy robić tradycyjne, słowiańskie lalki motanki oraz figurki zwierząt i ptaków. Zastosujemy proste sposoby wykonania, łatwe także dla początkujących.
Poznamy kilka typów lalek, które pomagają zacząć coś nowego (lub zmienić coś radykalnie) – w pracy, miłości, czy w jakiejkolwiek innej dziedzinie.  Poznamy też motanki dla kobiet, które chcą wyjść za mąż, urodzić dziecko, być świadomą właścicielką własnego życia i gospodynią we własnym domu.

LISTA MATERIAŁÓW DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA (wszystkie mogą być z odzysku):
- kawałki różnych tkanin (najlepiej naturalnych, z odzysku),
- jeśli ktoś ma – len,

- włóczki, motki, nitki
- pasmanteria, koraliki, wstążki, koronki,
- jeśli ktoś ma - słoma.

Lilia Potonia – warsztaty tradycyjnych słowiańskich rękodzieł magicznych (lalki motanki, talizmany). Psycholożka. Artetarapeutka z zamilowania i z zawodu. Koordynuje i prowadzi warsztaty z różnymi grupami (dzieci, dorośli, także emeryci). Aktualnie skupia się na bajkoterapii i technikach plastycznych. Jest doktorantką na UMCS.