Robienie na drutach dla początkujących

UWAGA!!! NABÓR ZAKOŃCZONY - BRAK WOLNYCH MIEJSCWarsztaty dla osób dorosłych i w wieku ponadgimnazjalnym. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci. Nie wymagamy doświadczenia ani umiejętności.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty robienia na drutach. Będziemy uczyć się od podstaw, wykonamy 2 rzeczy do użytku (coś dla siebie, coś dla domu), nabędziemy umiejętności, które pozwolą nam w przyszłości samodzielnie wykonywać piękne, niepowtarzalne części garderoby i przedmioty ozdobne.
Poza tym przekonacie się, że jest to świetne hobby, także dla osób spędzających dużo czasu poza domem, gdyż można je uprawiać wszędzie -  w pociągu, w pubie, w poczekalni, na pikniku i na ławce w parku…

ZAJĘCIA PIERWSZE -  nauka od podstaw:
- jak zacząć: nabieranie oczek,
- dwa rodzaje przerabiania: oczka lewe, oczka prawe
- oczka brzegowe, narzucone, dodane, krzyżowe i inne
- jak zakończyć robótkę: zamykanie oczek
- przećwiczenie różnych ściegów: ścieg francuski, dżersejowy, ściągacze, ryż, kwadraciki, warkocz.

ZAJĘCIA DRUGIE I TRZECIE – do wyboru przez Uczestniczki/ Uczestników:
- opaska,
- lub czapka i szalik,
- lub komin.

ZAJĘCIA CZWARTE:
- poszewka na poduszkę z ozdobnym ściegiem warkoczowym – konieczność samodzielnego dokończenia w domu, wg wskazówek podanych na zajęciach.

Każda Uczestniczka/ Uczestnik dostanie wykroje i szczegółowe instrukcje wykonania wszystkich powyższych rzeczy (ćwiczeń z 1szych zajęć oraz projektów z 2gich, 3cich i 4tych zajęć).  


LISTA RZECZY DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA:
- druty – 1 para, najlepiej w rozmiarze między 2,5 a 5
- włóczka średniej grubości - najlepiej dobrana grubością do drutów (na metkach włóczek są informacje, jaki rozmiar drutów pasuje do danej włóczki), kolor dowolny:
- na pierwsze zajęcia 1 motek,
- na opaskę 1 motek 100gr,
- na czapkę czy komin po 2 motki,
- na szalik trzy motki,
- na poduszkę trzy- cztery motki.


INFORMACJE
Zapisy:
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „druty”.
Ilość miejsc bardzo ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. 

UWAGA – osoba zainteresowana może zgłosić tylko siebie.  Nie ma możliwości rezerwowania dwóch lub więcej  miejsc przez jedną osobę.

Między 13.III a 20.III możliwe opóźnienia z naszej strony w odpowiedzi na Państwa zgłoszenia, ale wszystkie zgłoszenie wysłane w tym czasie będą rejestrowane według kolejności nadesłania.


Kiedy: 30.III-27.IV.2017, czwartki, godz. 17-20, (4 spotkania).
UWAGA!!! – 13.IV – Wielki Czwartek - nie ma zajęć.
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie,
pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła nr 257a, II p.

Opłaty: 50zł za całość, płatne na pierwszym spotkaniu.
W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy.

Prowadzenie: Ewa Jankowska.

Ewa Jankowska
- odkąd pamięta miała ręce pełne roboty: szyła, dziergała, rysowała, malowała, kleiła, rzeźbiła... Od kilku lat zawodowo zajmuje się projektowaniem i szyciem torebek pod własną marką. Robienia na drutach nauczyła się od mamy i babci w czasie szkoły podstawowej. Teraz najczęściej dzierga czapki, rozpoczyna przygodę z czesanką z merynosów i jest w trakcie robienia wielkiego koca pełnego pięknych splotów.