Po co dorosłym bajki. Karty projekcyjne i bajkoterapia.Latające Warsztaty Rękodzieła serdecznie zapraszają dorosłych na warsztaty Po co dorosłym bajki. Karty projekcyjne i bajkoterapia. Zapraszamy osoby, które interesują się psychologią, bajkami (czy ogólnie literaturą), symboliką ikonograficzną.

Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Nie wymagamy umiejętności, wiedzy ani doświadczenia. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.

UWAGA!!! Nie prowadzimy terapii. Celem warsztatów jest propagowanie wiedzy humanistycznej i teoretycznej.

Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „bajki”.
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
UWAGA - w jednym mailu można zgłosić maksymalnie 2 osoby.Informacje:
Kiedy: 10.X .2016, (poniedziałek) godz. 17 – 19, 1 spotkanie (czas trwania orientacyjnie 1,5-2 godziny).
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.
Opłata:
30zł od osoby za całość.
Płatne na zajęciach. W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Lilia Potonia
Organizacja: Latające Warsztaty Rękodzieła.
Bajkoterapia i karty projekcyjne są to dwa różne i niezależne od siebie zjawiska, ale mogą też występować razem – i właśnie tak wystąpią na naszych warsztatach. Zajmiemy się bajkami i symbolami w kontekście psychologii. Obejrzymy także talie kart projekcyjnych, których używa Lilia w swojej pracy.

DZIAŁANIA:
Każdy uczestnik stworzy swoją kartę. Przy okazji pokażemy kilka trików, dzięki którym nawet osoba bez umiejętności plastycznych może zrobić atrakcyjną wizualnie pracę.

CO NA TO PSYCHOLOGIA - ZAGADNIENIA TEORETYCZNE
Omówimy podstawowe zagadnienia, jak:
- co to jest psychologia, psychoterapia, terapia Gestalt;
- co to jest bajkoterapia, jak można wykorzystywać bajki w szukaniu odpowiedzi na różne pytania (praktyczne i filozoficzne);
- co to są karty projekcyjne, do czego służą, jak się je wykorzystuje w psychologii;
- jakie mechanizmy psychologiczne zachodzą w pracy z kartami projekcyjnymi .


DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA:
- długopis,
poza tym zapewniamy potrzebne materiały, ale osoby chętne mogą przynieść:
- kredki, pastele, farby, flamastry, cienkopisy, żelpeny itp.
- kolorowe papiery, wycinki z kolorowych magazynów, papiery z wzorami, fakturą – w kolorach i z motywami, które się danej osobie podobają.Lilia Potonia – psycholożka, arteterapeutka, psychoterapeutka. Skończyła psychologię w Moskiewskiej Szkole Psychoterapii Gestalt (specjalizacja – terapia rodzinna i seksuologia). Arteterapii uczyła się w St-Petersburgu, Warszawie i w Lublinie. Prowadzi także zajęcia twórcze i plastyczne z różnymi grupami (dzieci, dorośli, także emeryci). W Latających Warsztatach uczyła robienia słowiańskich motanek magicznych.  W swej pracy skupia się na bajkoterapii i technikach plastycznych.