Warsztaty origami dla początkującychWarsztaty dla osób dorosłych i w wieku ponadgimnazjalnym. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci. Zapraszamy osoby, które nie mają doświadczenia w origami (lub mają niewielkie).

Origami to piękne hobby: można uprawiać je w podróży w pociągu, nie wymaga od nas oddzielnego pomieszczenia czy narzędzi. Jedyną trudnością stojącą między nami a stworzeniem czegoś pięknego jest kilkadziesiąt minut, kiedy skupiamy się na kształtowaniu skrawka papieru, z każdym kolejnym zgięciem porządkując go aż stanie się tym, co na początku w nim zobaczyliśmy. 
Zapraszamy do Latających Warsztatów aby spróbować origami. Motywem przewodnim spotkana będą kwiaty. Pod okiem doświadczonego pasjonata tej sztuki warsztaty zapoczątkuje prosty, klasyczny model lilii. Później przejdziemy do nieco bardziej skomplikowanych i satysfakcjonujących modeli.

PRZEWIDYWANE MODELE, KTÓRE WYKONAMY NA ZAJĘCIACH (zastrzegamy możliwość zmiany któregoś z modeli na inny, o podobnym stopniu trudności):  
- lilia – poziom trudności: podstawowy,
- żuraw – poziom trudności: podstawowy,
- narcyz – poziom trudności: łatwy.


LISTA RZECZY DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA:
- zapewniamy biały papier dla wszystkich, ale osoby chętne mogą przynieść papier kolorowy. Grubość papieru – maksymalnie jak grubość papieru do drukarki. Może być też cieńszy.


INFORMACJE
Zapisy:
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „origami”.
Ilość miejsc bardzo ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
UWAGA – osoba zainteresowana może zgłosić tylko siebie. Nie ma możliwości rezerwowania dwóch lub więcej miejsc przez jedną osobę.

Kiedy: 5.IV.2017, środa, godz. 17-19, (1 spotkanie).
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie,
pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła nr 257a, II p.
Opłaty: 20zł za całość, płatne na pierwszym spotkaniu.
W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Marcin Suski.

Marcin Struski - z zawodu tester oprogramowania, od blisko 20 lat składa origami. Ma na swoim koncie kilka zwycięstw w projektowaniu modeli origami oraz liczne modele autorskie.