WARSZTATY SZYCIA: SASZETKA Z PATCHWORKAWarsztaty dla osób dorosłych i w wieku licealnym. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci. Nie wymagamy umiejętności ani doświadczenia.Czy macie w domu ścinki materiałów, z którymi nie wiadomo, co zrobić, ale szkoda wyrzucić? Albo zużyte ubrania z pięknych tkanin? Dajcie im drugie życie, aby mogły dalej Wam służyć - zróbcie z nich patchworkową saszetkę!
Zapraszamy na warsztaty szycia saszetki / pokrowca z patchworka. W prosty sposób uszyjemy pokrowiec/ saszetkę na tablet, kosmetyki, przybory czy na dowolne rzeczy, jakie tylko można schować w saszetce.
Zapewniamy gotowe szablony do patchworka. Zapewniamy niektóre narzędzia. Pozostałe przynoszą uczestniczki/ cy (lista poniżej).

NA ZAJĘCIACH:
- każda osoba uszyje jedną torebkę patchworkową z podszewką - do wyboru:
1) kosmetyczka; 2) pokrowiec na laptopa/tablet; lub 3) saszetka  (np. na przybory krawieckie, biurowe, czy inne na rzeczy) - maksymalne wymiary 40/30cm,
- do patchworka  wykorzysta gotowy szablon, zapewniony przez nas lub wymyśli własny,
- wykona proste zapięcie (rodzaj do indywidualnego ustalenia z instruktorką),
- wykończy całość ręcznie haftem dzierganym.

LISTA RZECZY DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA
TKANINY:
- najlepiej naturalne, z recyklingu (wysłużone ubrania, niewykorzystane ścinki),
- nierozciągliwe,
- we współgrających kolorach,
- ilość: orientacyjnie dostosowana do zamierzonej wielkości pracy – wierzch i podszewka. UWAGA!!! Należy wziąć pod uwagę zapasy na szwy (ok. 1 cm z każdej strony materiału).
ORAZ:
- nici maszynowe w odpowiednich kolorach,
- elementy do zapięcia, w zależności od wybranego sposobu zapinania – do indywidualnego uzgodnienia z instruktorką na pierwszym spotkaniu (mogą być np. zatrzaski, tasiemki, guziki - także z recyklingu),
- linijka lub ekierka.

DO PRZYNIESIENIA DLA CHĘTNYCH – jeśli ktoś ma swoje w domu:
- centymetr krawiecki,
- kreda krawiecka (lub mydełko krawieckie),
- szpilki krawieckie z kolorowymi główkami,
- igły do szycia ręcznego.

INFORMACJE
Zapisy:
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „patchwork”.
Ilość miejsc bardzo ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. 
UWAGA – osoba zainteresowana może zgłosić tylko siebie.  Nie ma możliwości rezerwowania dwóch lub więcej  miejsc przez jedną osobę.

Kiedy: 8.III-15.III.2017, czwartki, godz. 17-20 (2 spotkania).
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie,
pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła nr 257a, II p.
Opłaty: 50zł za całość, płatne na pierwszym spotkaniu.
W razie rezygnacji z warsztatów opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Anna Zielonka

Anna Zielonka – absolwentka lubelskiego Liceum Plastycznego i Wydziału Artystycznego. Od zawsze zafascynowana tradycyjnym rękodziełem, biżuterią artystyczną oraz wszystkim, co naturalne. Biegle włada szydełkiem, drutami, igłą i maszyną do szycia. Obecnie intensywnie zaangażowana w zgłębianie tajników kreatywnego recyklingu.