Tydzień Konstytucyjny - warsztaty z Konstytucji RPSerdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież ponadgimnazjalną na warsztaty MOJA KONSTYTUCJA na temat Konstytucji RP w ramach ogólnopolskiej akcji Tydzień Konstytucyjny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nie trzeba mieć wiedzy prawniczej. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.

Wstęp wolny.
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „Tydzień Konstytucyjny”.
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
UWAGA - jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 osoby (np. siebie i kogoś).

latajacewarsztaty@gmail.comInformacje:
Kiedy: 19.X.2016, (środa) godz. 17 – 18.30, 1 spotkanie.
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.
Opłata: wstęp wolny.
Prowadzenie: Krzysztof Sokołowski – adwokat.
Organizator akcji Tydzień Konstytucyjny: Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy (Warszawa).
Nadzór merytoryczny: prof. Ewa Łętowska.
Patronat honorowy: Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.


Serdecznie zapraszamy na warsztaty MOJA KONSTYTUCJA w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Konstytucyjnego (17-23.X.2016).  W ramach akcji prawnicy w całej Polsce prowadzą zajęcia dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli.

Chcemy pokazać Wam, że Konstytucja ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, co to jest Konstytucja RP i jakie daje nam prawa. Będziemy rozmawiać, dyskutować, rozwiązywać kazusy dotyczące praw obywatelskich. Na przykładzie konkretnych, życiowych sytuacji pokażemy Wam, jak przydatna w życiu codziennym jest Konstytucja.
Ponadto dowiecie się, jak jest i jak może być zorganizowane każde państwo, a także jakie są rodzaje sądów i czym się zajmują. Pomówimy też o Trybunale Konstytucyjnym – czym jest, jak działa i w jaki sposób wyroki Trybunału przekładają się na nasze codzienne sprawy.

Jest to już druga edycja Tygodnia Konstytucyjnego. Poprzednia odbyła się na wiosnę 2016 roku w całej Polsce. Termin aktualnej edycji: 17-23.X.2016.


DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA:
- długopis, coś do pisania
- osoby chętne mogą przynieść swój egzemplarz Konstytucji RP.


Mec. Krzysztof Sokołowski – adwokat, partner zarządzający w Kancelarii SOKOŁOWSKI I PARTNERZY ADWOKACI RADCY PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA w Lublinie. Od 20-u lat jest czynnym zawodowo prawnikiem, z dużym doświadczeniem procesowym przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, Sądem Najwyższym, a także przed Trybunałem Konstytucyjnym. Na co dzień zajmuje się głównie doradztwem dla przedsiębiorców. Prowadził wiele szkoleń/warsztatów dla pracowników, uczniów, studentów i aplikantów.