KONSTYTUCJA RP. TRÓJPODZIAŁ WŁADZY, CZYLI KULTURA DIALOGU - WARSZTATY

Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież ponadgimnazjalną na warsztaty na temat Konstytucji RP. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nie trzeba mieć wiedzy prawniczej. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.

Trójpodział władzy. Fraza powtarzana i odmieniana przez wszystkie przypadki. Skąd się wziął w kulturze państw demokratycznych? Czy można sobie wyobrazić państwo bez trójpodziału władzy? Jaki jest sens dzielenia władz w obecnych czasach? Co konkretnie daje on tzw. zwykłemu obywatelowi? Warsztaty oparte na analizie przypadków - chcemy pokazać Wam, że Konstytucja ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA:
- długopis, coś do pisania
- osoby chętne mogą przynieść swój egzemplarz Konstytucji RP.


Informacje:
Kiedy: 14.XI.2017, (wtorek) godz. 17 – 18.30, 1 spotkanie.
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.
Opłata: wstęp wolny.
Zapisy: Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „Konstytucja”.
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
UWAGA - w jednym mailu można zgłosić maksymalnie 2 osoby.

Prowadzenie: Krzysztof Sokołowski – adwokat.


Krzysztof Sokołowski – adwokat, partner zarządzający w Kancelarii SOKOŁOWSKI I PARTNERZY ADWOKACI RADCY PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA w Lublinie. Od 20-u lat jest czynnym zawodowo prawnikiem, z dużym doświadczeniem procesowym przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, Sądem Najwyższym, a także przed Trybunałem Konstytucyjnym. Na co dzień zajmuje się głównie doradztwem dla przedsiębiorców. Prowadził wiele szkoleń/warsztatów dla pracowników, uczniów, studentów i aplikantów.