Motanki magiczne - Lalka nad Lalkami i Dziesięciorączka

Baba - Dziewa (Lalka nad Lalkami)Warsztaty dla dorosłych i młodzieży licealnej. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci. Nie wymagamy umiejętności ani doświadczenia.

Zapraszamy na dwa spotkania, podczas których wykonamy tradycyjne, starosłowiańskie magiczne lalki-motanki. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą zrobić osobistą lalkę oraz dla osób zainteresowanych kulturą słowiańską i magią ludową. 

Wykonamy 2 rodzaje motanek, które pomogą uświadomić nam sobie, jakie ważne i pilne sprawy mamy do zrobienia:
28.III - Dziewka-baba (Lalka nad Lalkami). Podwójna lalka, która odzwierciedla 2 istoty kobiety:  otwartość na świat oraz koncentracja w sobie czy np. na przyszłym dziecku (na zdjęciu).
4.IV - Dziesięciorączka – lalka pomocniczka w kobiecych sprawach.

Gotowe prace uczestniczki/cy zabierają ze sobą.

DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA (pozostałe narzędzia i materiały zapewniają organizatorki):

- kawałki włóczek w kilku różnych kolorach, w tym czerwone;
- kawałki  tkanin, najlepiej naturalnych - mogą być z odzysku; kolory i wzory dowolne.

Ewentualnie jeśli ktoś ma:
- tasiemki, wstążki itp.,
- sznurek lniany,
- len (kawałki orientacyjnie ok. 30x30cm).


INFORMACJE
Zapisy:
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „motanki”. Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. 

Można zapisać się na oba spotkania lub na jedno z nich – prosimy napisać w zgłoszeniu, które terminy chcą Państwo zarezerwować.

UWAGA – osoba zainteresowana może zgłosić tylko siebie.  Nie ma możliwości rezerwowania dwóch lub więcej  miejsc przez jedną osobę.

Termin:  28.III i 4.IV (wtorki) godz. 18-20 (2 spotkania).
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.
Opłata:
Za uczestnictwo w jednym spotkaniu 15zł
Za uczestnictwo w dwóch spotkaniach 30zł
Płatne każdorazowo na danych zajęciach. W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Lilia Potonia.

Lilia Potonia – znawczyni motanek, arteterapeutka, psycholożka, psychoterapeutka. W Latających Warsztatach prowadziła warsztaty motanek oraz warsztaty na temat symboliki bajek i o działaniu kart projekcyjnych. Skończyła psychologię w Moskiewskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Arteterapii uczyła się w St-Petersburgu, Warszawie i w Lublinie. Prowadzi zajęcia twórcze i plastyczne z różnymi grupami (dzieci, dorośli, także emeryci). W swej pracy skupia się na bajkoterapii i technikach plastycznych.