Tarot dla początkującychLatające Warsztaty Rękodzieła serdecznie zapraszają na warsztaty tarota dla początkujących. Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Nie wymagamy umiejętności ani doświadczenia. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.

Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „tarot”.
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
UWAGA - w jednym mailu można zgłosić maksymalnie 2 osoby.

Więcej informacji: latajacewarsztaty.pl

Informacje:
Kiedy: 7.VI.2016, (wtorek) godz. 17-20, 1 spotkanie.
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.
Opłata:
30zł od osoby za całość.
Płatne na zajęciach. W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Katarzyna Kulbowska.
Organizacja: Latające Warsztaty Rękodzieła.


Chcemy pokazać Wam, że tarot nie jest taki przerażający, jak czasem się o nim mówi, ale za to może być bardzo ciekawym i inspirującym narzędziem samorozwoju. Jest także dziełem sztuki plastycznej. Na spotkaniu zajmiemy się teorią i praktyką tarota. Obejrzymy t przykłady kart z różnych talii pokazujące, jak różnorodny i wszechstronny może być tarot.

ZAGADNIENIA TEORETYCZNE:
Omówimy podstawowe zagadnienia, jak:
- budowa talii tarota na podstawie tarota marsylskiego,
- archetypy i podstawowe znaczenia 22 wielkich arkanów,
- numerologia i funkcja arkanów małych.
Ponadto:
- zobaczymy, jak karty odzwierciedlają wydarzenia naszego życia;
- obalimy kilka mitów i podsuniemy kilka porad - jakie czytać książki, na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszej talii itd.
ĆWICZENIA PRAKTYCZNE:
- spróbujemy wspólnie sił w interpretacji kilku rozkładów.


Katarzyna Kulbowska, Lublin: „Fascynuję się tarotem od 1998. Od 2014 prowadzę blog Tafalarota i pracuję z klientami, wciąż zgłębiając praktyczne zastosowanie kart. Uważam, że tarot podpowiada, a nie przepowiada, gdyż przyszłość nie jest zapisana w kamieniu. Tylko w teraźniejszości możemy mieć wpływ na naszą przyszłość, więc staram się być jej jak najbardziej świadoma. Tarot traktuję jako narzędzie do samorozwoju i poznawania siebie oraz zwierciadło rzeczywistości, którą żyję w danym momencie. Wierzę, że tarot jest tylko talią kart, której sami nadajemy znaczenie jakie chcemy. Z pasją obalam przesądy związane z tarotem.”

Katarzyna Kulbowska