Symbolika bajek o miłości

UWAGA!!! ZMIANA TERMINÓW SPOTKAŃ!!!

Latające Warsztaty Rękodzieła serdecznie zapraszają dorosłych na warsztaty Symbolika bajek o miłości. Zapraszamy osoby, które interesują się bajkami (czy ogólnie literaturą), przekazem symbolicznym,  a także osoby, które chciałyby poznać podstawowe pojęcia z zakresu psychologii.

Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Nie wymagamy umiejętności, wiedzy ani doświadczenia. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.

UWAGA!!! Nie prowadzimy terapii. Celem warsztatów jest propagowanie wiedzy humanistycznej. Na warsztatach przekazujemy wiedzę  psychologiczną na poziomie podstawowym.

Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „bajki”.
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
UWAGA - w jednym mailu można zgłosić maksymalnie 2 osoby.

Więcej informacji: latajacewarsztaty.pl

Informacje:
Kiedy: 30.XI.-14.XII.2016, (środy) 1.XII-15.XII.2016, godz. 17 – 19, 3 spotkania.
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.
Opłata:
40zł 30zł od osoby za całość.
Płatne na pierwszych zajęciach. W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Lilia Potonia
Organizacja: Latające Warsztaty Rękodzieła.


Bajki, które zostaną wykorzystywane podczas spotkania, przekazują wiedzę na temat samopoznania, świadomości, motywów postępowania i miłości w różnych formach (partnerska, rodzicielska, dziecięca, miłość rodzeństwa itd.)
W interpretacji psychologicznej bajek będziemy się odwoływać do psychologii Gestalt. Obejrzymy oraz zastosujemy kilka narzędzi arteterapeutycznych, których używa Prowadząca w swojej pracy.

DZIAŁANIA:
Każde spotkanie będzie poświęcone innemu rodzajowi miłości. Prowadząca na przykładzie wybranych przez siebie bajek wytłumaczy znaczenie symboli i metafor zawartych w tych bajkach. Zajmiemy się utworami znanymi powszechnie, ale także nieznanymi/ autorskimi.
Każda/y uczestniczka/uczestnik stworzy pracę plastyczną - swój symboliczny obraz miłości. Przy okazji pokażemy kilka trików, dzięki którym nawet osoba bez umiejętności plastycznych może zrobić atrakcyjną wizualnie pracę.

CO NA TO PSYCHOLOGIA - ZAGADNIENIA TEORETYCZNE
Omówimy podstawowe zagadnienia, jak:
- co to jest psychologia, psychoterapia, terapia Gestalt;
- co to jest bajkoterapia, jak można wykorzystywać bajki w szukaniu odpowiedzi na różne pytania (praktyczne i filozoficzne);
- poszukamy odpowiedzi  na pytanie, co to jest miłość, seksualność.

DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA:
- długopis,
poza tym zapewniamy potrzebne materiały, ale osoby chętne mogą przynieść:
- kredki, pastele, farby, flamastry, cienkopisy, żelpeny itp.
- kolorowe papiery, wycinki z kolorowych magazynów, papiery z wzorami, fakturą – w kolorach i z motywami, które się nam podobają.

Lilia Potonia – psycholożka, arteterapeutka, psychoterapeutka. Skończyła psychologię w Moskiewskiej Szkole Psychoterapii Gestalt (specjalizacja – terapia rodzinna i seksuologia). Arteterapii uczyła się w St-Petersburgu, Warszawie i w Lublinie. Prowadzi także zajęcia twórcze i plastyczne z różnymi grupami (dzieci, dorośli, także emeryci). W Latających Warsztatach uczyła robienia słowiańskich motanek magicznych i prowadziła warsztaty poświęcone kartom projekcyjnym w psychoterapii.  W swej pracy skupia się na bajkoterapii i technikach plastycznych.