Wołanie wiosny. Warsztaty tworzenia magicznych lalek - motanek
Warsztaty dla dorosłych i młodzieży licealnej. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci. Nie wymagamy umiejętności ani doświadczenia.

Zbliża się wiosna. To dobra okazja, aby zapewnić sobie korzystne nowe otwarcie w tej czy innej dziedzinie życia (lub we wszystkich). Mamy na to świetny sposób, sprawdzony przez pokolenia Słowianek: magiczne lalki - motanki, które zapewnią nam szczęście, radość, zdrowie i urodę, a przede wszystkim, dzieki swej magicznej mocy, pomogą nam pozbyć się zimy i zastąpić ją wiosną! 
Zapraszamy do Latających Warsztatów Rękodzieła na warsztaty tworzenia tradycyjnych, starosłowiańskich lalek-motanek. Zapraszamy osoby, które chcą w prosty sposób zrobić bardzo ładną, osobistą lalkę oraz osoby zainteresowane kulturą słowiańską, magią ludową, tradycjami ludowymi. 
Na warsztatach jak zwykle będziemy poznawać znaczenia magiczne, jakie przypisywano motankom. Wykonamy nowe rodzaje motanek, jakich jeszcze nie było na naszych spotkaniach:

1. wołanie wiosny - lalka dzwoneczek i okno radości,
2. lalka szczęścia i lalka Kalina,
3. lalki noc-dzień, kuwadki,
4. lalka dla podróżujących, lalka domówka.

Gotowe prace uczestniczki/cy zabierają ze sobą.
(Motanka to tradycyjna lalka wschodniosłowiańska o funkcji magicznej. Łączy symboliczną treść z bardzo łatwym sposobem wykonania - bez szycia).

DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA (pozostałe narzędzia i materiały zapewniają organizatorki):

- kawałki włóczek w kilku różnych kolorach, w tym czerwone;

Kawałki tkanin, najlepiej naturalnych - mogą być z odzysku:
- białe i czarne (można granatowe), 
- różne kolory i wzory.

Ewentualnie jeśli ktoś ma:
- tasiemki, wstążki itp.,
- sznurek lniany,
- len (kawałki orientacyjnie ok. 30x30cm).


INFORMACJE
Zapisy: Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „motanki”.
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. 
Termin:  od 21.II do 14.III (wtorki) godz. 18-20, (4 spotkania).
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.
Opłata:
50zł od osoby za całość.
Płatne na pierwszych zajęciach. W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Lilia Potonia.

Lilia Potonia – znawczyni motanek, arteterapeutka, psycholożka, psychoterapeutka. W Latających Warsztatach prowadziła warsztaty motanek oraz warsztaty na temat symboliki bajek i o działaniu kart projekcyjnych. Skończyła psychologię w Moskiewskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Arteterapii uczyła się w St-Petersburgu, Warszawie i w Lublinie. Prowadzi zajęcia twórcze i plastyczne z różnymi grupami (dzieci, dorośli, także emeryci). W swej pracy skupia się na bajkoterapii i technikach plastycznych.