Warsztaty motanek magicznych. Życie rodzinne, Baba Jaga, zabawki.Warsztaty dla dorosłych i młodzieży licealnej. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci. Nie wymagamy umiejętności ani doświadczenia.

Zapraszamy na warsztaty magicznych lalek motanek. Jak zwykle będziemy robić tradycyjne słowiańskie motanki i poznamy ich symbolikę. Tym razem zajmiemy się lalkami związanymi  z życiem rodzinnym, wykonamy też Babę Jagę (i dowiemy się, jaki jest jej udział w wychowywaniu dzieci). Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą zrobić prostą osobistą lalkę oraz dla osób zainteresowanych kulturą słowiańską czy magią ludową. 

TEMATY ZAJĘĆ:
09.V Lalka Rodzina  (Semia). Symbol macierzyństwa, miłości matczynej, opieki itd.
16.V Lalka Pokojowe Drzewo (Mirowoje Drewo). Lalka obrzędowa, symbolizuje moment narodzin nowej rodziny oraz połączenie 2 żywiołów. 
30.V Lalka Baba Jaga – porozmawiamy o jej symbolicznych i archetypowych znaczeniach.
6.VI Zabawki motanki. Do zabawy dla dzieci; zrobimy np. srokę, konika itd.

Gotowe prace uczestniczki/cy zabierają ze sobą.


DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA (pozostałe narzędzia i materiały zapewniają organizatorki):
- kawałki  tkanin, najlepiej naturalnych - mogą być z odzysku; kolory i wzory dowolne,
- włóczki w kilku różnych kolorach, w tym czerwone,
- sznurek lniany,

Ewentualnie jeśli ktoś ma:
- tasiemki, wstążki itp.,
- len (kawałki orientacyjnie ok. 30x30cm).INFORMACJE
Zapisy:
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „motanki”. Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. 

UWAGA – osoba zainteresowana może zgłosić tylko siebie.  Nie ma możliwości rezerwowania dwóch lub więcej  miejsc przez jedną osobę.

Termin:  9.V-6.VI (wtorki) godz. 18-20 (4 spotkania). UWAGA - 23.V nie ma zajęć.
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.
Opłata: 50zł od osoby za cały kurs.
Płatne na pierwszych zajęciach. W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy.
Prowadzenie: Lilia Potonia.

Lilia Potonia – znawczyni motanek, arteterapeutka, psycholożka, psychoterapeutka. W Latających Warsztatach prowadziła warsztaty motanek oraz warsztaty na temat symboliki bajek i o działaniu kart projekcyjnych. Skończyła psychologię w Moskiewskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Arteterapii uczyła się w St-Petersburgu, Warszawie i w Lublinie. Prowadzi zajęcia twórcze i plastyczne z różnymi grupami (dzieci, dorośli, także emeryci). W swej pracy skupia się na bajkoterapii i technikach plastycznych.