ODWOŁANE - WARSZTATY BUDOWANIA KOLEKCJI - ODWOŁANE


WARSZTATY ODWOŁANEZapraszamy ma warsztaty poświęcone budowaniu kolekcji. Zajęcia dla dorosłych i dla młodzieży powyżej podstawówki. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.

Przedmiotem zajęć będzie szeroko pojęta kolekcja (np. plakaty, sztuka, przedmioty użytkowe itp. itd.). Podczas warsztatów dowiesz się czym były kolekcje dawniej i czym są dziś. Co się z nimi wiąże, czy każdy może kolekcjonować i co? Spróbujemy także określić, co może być przedmiotem Twojej kolekcji i zaplanujemy jej potencjalny układ.

NA WARSZTATACH:
- poznamy znanych twórców sztuki, dizajnu oraz trendy kolekcjonerskie,
- przeanalizujemy Twoje zainteresowania i zasoby aby odkryć Twój potencjał kolekcjonerski,
- zaplanujemy Twoją kolekcję,
- poznamy zasady katalogowania zbiorów,
- nauczymy się opracowywać karty przedmiotów ułatwiające katalogowanie zbiorów.


DO PRZYNIESIENIA NA ZAJĘCIA:
- coś do pisania: kartki, długopisy, ołówki,
- telefony (ewentualnie tablety/ laptopy) z dostępem do internetu,
- na drugie zajęcia - kolorowe wydruki według wskazówek prowadzącej.


INFORMACJE
Zapisy: Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: latajacewarsztaty@gmail.com – w tytule wiadomości prosimy napisać „budowanie kolekcji”.

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z akceptacją klauzuli RODO – na stronie latajacewarsztaty.pl zakładka RODO.

O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA – każda osoba może zgłosić tylko siebie.

Kiedy: 16 i 23.X.2019, środy, godz. 18-20 (2 spotkania).
Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie,
pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła nr 257a, II p.

Opłaty: 70zł za całość, płatne na pierwszym spotkaniu. W razie rezygnacji z kursu opłaty nie zwracamy. Opłata jest niezależna od frekwencji danej Uczestniczki/ Uczestnika.

Prowadzenie:
Dr Paulina Zarębska-Denysiuk – historyczka sztuki,  stylistka wnętrz, nauczycielka historii sztuki i dizajnu, społeczniczka, animatorka społeczna. Znawczyni i kolekcjonerka dizajnu z lat 50-70tych. Uczy historii sztuki w lubelskim Plastyku. Prowadzi Małą Akademię Designu – warsztaty projektowania dla dzieci i dorosłych. Jest członkinią zarządu Lubelskiej Zachęty. Działa w Forum Kultury Przestrzeni i w Radzie Kultury Przestrzeni.